Автомобільний світ стрімко стає все більш екологічним, насамперед завдяки технологічним досягненням, які роблять гібриди й електромобілі доступнішими. Дбаючи про довкілля, Toyota вже понад 20 років розробляє гібридні автомобілі, використання яких допомагає людству зменшувати кількість шкідливих викидів в атмосферу. Перший у світі серійний гібрид Toyota Prius вийшов на ринок у 1997 році, а станом на січень 2020-го за повідомленням виробника глобальні продажі гібридів Toyota перевищили 15 млн одиниць. В рамках екологічної стратегії, Toyota представила свій перший електромобіль та значно розширила лінійку гібридних авто. В планах – до 2050-го року звести до нуля викиди CO2 від автомобілів.
Toyota прокладає шлях до мобільності майбутнього, надаючи людям у всьому світі якомога безпечніші та дружні до довкілля засоби пересування. Керівні принципи компанії — постійні інновації, перевершення очікувань, забезпечення якості та повага до планети. У всьому, що робимо, ми демонструємо увагу до світу навколо нас, досліджуючи та просуваючи екологічно чисті системи та рішення. Toyota постійно підвищує свої стандарти надійності та задоволення споживачів, прагнучи передбачати й відповідати потребам тих, для кого створюються відповідні продукти.
Саме тому, «Тойота-Україна» долучилася до просування більш дружніх до довкілля транспортних засобів, спільно з «ОТП Лізинг». Партнери взяли участь у реалізації програми ЄС із підтримки розвитку бізнесу в Україні EU4Business. Так, узявши в лізинг* гібрид Toyota — Yaris, Corolla, Camry, C-HR, RAV4, Highlander — українські компанії не тільки зможуть оцінити всі переваги гібридної технології Toyota, а й повернути частину витрачених коштів як компенсацію від Європейського банку реконструкцій і розвитку.
Ця програма передбачає 10% компенсацію від суми фінансування на придбання гібридних автомобілів Toyota завдяки підтримці ЄБРР. Програма EU4Business-EBRD є частиною ширшої ініціативи ЄС – EU4Business. Дана ініціатива впроваджується в Україні з метою підтримки малих та середніх підприємств в отриманні переваг від доступу до відкритого ринку в рамках Поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі (DCFTA), а також Угодою про асоціацію між Україною та ЄС (AA). Це означає, що українські підприємства зможуть скористатись своїми відносно невисокими базовими витратами, щоб успішно конкурувати з іншими компаніями на великих європейських та регіональних ринках, якщо їхні виробничі процеси узгоджуватимуться із вимогами Директив ЄС.
Щоб стати учасником, необхідно обрати модель Toyota, залучену у грантовій програмі ЄБРР. Далі зверніться до співробітника автосалону Toyota чи лізингової компанії, аби отримати консультацію, комерційну пропозицію та перелік документів для ухвалення рішення щодо угоди. Після укладання лізингової угоди ви отримаєте грантову допомогу від Європейського Союзу. Виплату здійснює «ОТП Лізинг» у гривневому еквіваленті.
На практиці це працює так. Виробник зерна бажає придбати в лізинг новий автомобіль вартістю 1 800 000 грн за затвердженими умовами фінансування (сума авансу — 30%, сума фінансування — 70%). Після постачання автомобіля формується його остаточна вартість у гривнях (за поточним комерційним курсом валюти договору) та сума фінансування за лізинговим договором у гривнях. Грантова допомога становить 10% від суми фінансування й фіксується у євро за курсом НБУ на дату підписання договору фінансового лізингу. Протягом трьох місяців після успішного проходження перевірки проєкту компанія отримує грант, а гроші перераховує «ОТП Лізинг».
За програмою може фінансуватися лише лізинг транспортних засобів, витрати на придбання та експлуатацію яких належать до витрат підприємства. Взяти участь можуть ФОП та підприємства малого й середнього бізнесу з кількістю працівників менше ніж 250 осіб та з річним оборотом менше ніж 50 млн євро (валюта річного балансу: еквівалент до 43 млн євро). Їхнім місцем реєстрації та основним місцем ведення господарської діяльності має бути Україна. Не менш як 51% статутного капіталу має бути приватною власністю. Ці підприємства не включені ЄБРР до списку фізичних і юридичних осіб, котрі не мають права бути стороною контракту, що фінансується ЄБРР. Кількість легкових автомобілів, що перебувають у власності / надані в лізинг клієнту, не повинна перевищувати кількість працівників відповідного клієнта.
Слід зауважити, що існують обмеження стосовно сфер діяльності компаній. Наприклад, у програмі не можуть брати участь фірми, котрі працюють у сфері озброєння, фінансів, страхування, азартних ігор, тютюнового бізнесу. Крім того, компанії не повинні виготовляти міцні напої, вироби з бетону та цементу, будувати дороги й залізниці, видобувати корисні копалини, тощо.
За додатковою інформацією щодо програми лізингу, автомобілів та цін, звертайтеся, будь ласка, до офіційних дилерів Toyota в Україні.
* Інформація розміщена на замовлення ТОВ «ОТП Лізинг», Розпорядження Нацкомфінпослуг від 23.05.2017 № 1954. Детальніше про умови фінансування – на сайті otpleasing.com.ua