Філософія Toyota

Toyota – це не автомобільна компанія, а команда однодумців, «схиблених» на поліпшенні всього, що вони роблять.

Корпоративна культура Toyota – це мікс унікальною філософії, важливих принципів організації діяльності та особливого ставлення до людей (співробітникам і партнерам). Саме особливе ставлення до людей в Toyota, зробило цю компанію світовим лідером.

Щоб усвідомити рівень відносини в Toyota до будь-яких питань, вдумайтеся в «філософію довгострокової перспективи»: приймай управлінські рішення з урахуванням довгострокової перспективи, навіть якщо це завдає шкоди короткостроковим фінансовим цілям.

Саме «філософія довгострокової перспективи» дала можливість усвідомити, що краще виховувати своїх лідерів, ніж перекуповувати їх у інших компаній. Тому, в Toyota виховують лідерів, які досконально знають свою справу, сповідають філософію компанії і можуть навчити цьому інших (принцип № 9).

Але, лідер ще не все. Не менш важлива команда однодумців, які мають однакові цінності і переконання. Тому, в Toyota виховують неабияких людей і формують команди, які сповідують філософію компанії (принцип № 10). Навчання неабияких людей і об’єднання їх в команди, для яких корпоративна філософія і виробнича культура не порожній звук, дозволяє Toyota досягати виняткових результатів.

Ще один принцип, який дозволяє краще зрозуміти Toyota: станьте командою що навчається за рахунок невпинного самоаналізу і безперервного вдосконалення (принцип № 14). Для дотримання цього принципу в Toyota: зберігають накопичений досвід і формують базу знань, не допускають плинності кадрів, стежать за поступовим просуванням співробітників по службі. А також, постійно проводять аналіз роботи, відкрито обговорюють недоліки і розробляють заходи, які попереджають повторення помилок.

Вище керівництво Toyota не є винятком з правил. Щоб розібратися в ситуації керівник повинен дотримуватися правила Генті генбуцу , тобто побачити проблему своїми очима, особисто перевірити дані.

Віце-президент «Toyota Motor Manufacturing» Алекс Уоррен описав ставлення вищого керівництва до співробітників наступними словами:
«Поки вище керівництво не забуде про самолюбство і не піде до людей, щоб повести їх за собою … інтелект і величезний потенціал співробітників буде залишатися незатребуваним. Ми в Toyota вважаємо, що члени команди – люди – наша основна цінність, і робимо все, що можемо, щоб вислухати їх і використовувати їх ідеї в процесі планування ».

Команда однодумців, «схиблених» на поліпшенні всього, що вони роблять, створила автомобіль, який має найвищий рівень якості та надійності.

Чому покупці готові платити більше за автомобіль Toyota?

Toyota є лідером якості та надійності! Автомобілі Toyota є інвестиційно привабливими! З роками експлуатації автомобілі Toyota менше втрачають у ціні. Автомобілі Toyota дуже безпечні! Toyota Motor Company – це не просто автомобільна компанія, а компанія з унікальною філософією і твердими принципами, завдяки яким Toyota стала лідером світового автомобільного ринку!