Якість і надійність Toyota

TPS – гарантія якості і надійності автомобілів Тойота

У всьому світі автомобілі Тойота користуються популярністю у покупців завдяки їх якості та надійності.
Але, як в 60-ті роки минулого століття, компанія Тойота зуміла виробляти серійні автомобілі, які якісніше і надійніше американських?

Як це не парадоксально звучить, але створення якісного і надійного автомобіля не було метою компанії Тойота. Тойота шукала новий підхід до організації виробництва автомобілів, так як не могла собі дозволити масового виробництва, як у Ford і GM.

Результатом багаторічної роботи стало створення «Виробничої системи Тойота» («Toyota production system», скорочено TPS).

Але, TPS – це не просто сукупність процесів і інструментів для підвищення ефективності робіт (безперервний потік, система витягування, вирівнювання виробництва, виробничі осередки, система 5S і інші), а унікальна система організації діяльності, яка базується на філософії , принципах і відношенні.

Ось приклади деяких важливих принципів, реалізація яких впливає на якість і надійність автомобілів Тойота:

  • 1. Процес у вигляді безперервного потоку сприяє виявленню проблем (якщо потік виробів зупинився, значить виникла проблема).
  • 2. Зроби зупинку виробництва з метою вирішення проблем частиною виробничої культури, якщо того вимагає якість (якщо виявлена проблема, то виробництво виробів повинно бути зупинено до вирішення проблеми).
  • 3. Використовуй тільки надійну, випробувану технологію (замість неперевіреної технології краще використовувати відомий, відпрацьований процес).
  • 4. Використовуй візуальний контроль, щоб жодна проблема не залишилася непоміченою.

Дуже точно описав підхід до організації діяльності в Тойоті колишній президент «Toyota Motor Corporation» Фудзио Тьо:
«Ми надаємо величезне значення діям і практиці. Навколо надто багато незрозумілого, тому ми говоримо своїм співробітникам: сміливіше, дійте, пробуйте! Взявшись за справу, ви побачите, як мало ви знаєте, і наробите помилок, але ви виправите ці помилки і переробите вже готове заново. Зробивши другу спробу, ви зробите нові помилки і наб’єте нові шишки і переробите зроблене ще раз. Тільки так, постійно вдосконалюючись через дію, можна піднятися до вершин майстерності і знання ».

TPS настільки перевернула ставлення до організації виробництва, що поклала початок розвитку нового напряму в організації виробництва, так званого «бережливого виробництва».

Тому, саме за рахунок створення і постійного вдосконалення «Виробничої системи Тойота» («Toyota production system»), автомобілі Тойота мають найвищий рівень якості та надійності.

Чому покупці готові платити більше за автомобіль Toyota?

Toyota є лідером якості та надійності! Автомобілі Toyota є інвестиційно привабливими! З роками експлуатації автомобілі Toyota менше втрачають у ціні. Автомобілі Toyota дуже безпечні! Toyota Motor Company – це не просто автомобільна компанія, а компанія з унікальною філософією і твердими принципами, завдяки яким Toyota стала лідером світового автомобільного ринку!