Офіційна і «сіра» Тойота

Шановні шанувальники автомобілів бренду Toyota!

Тойота Центр Запоріжжя “Восток Автомир» – офіційний дилер Toyota в Україні. Це означає, що ми пропонуємо Вам тільки автомобілі, які рекомендовані до експлуатації саме в нашій країні заводом-виробником, а також надаємо заводську гарантію. Сьогодні нам хотілося б звернути Вашу увагу на те, що ситуація, яка склалася в Україні з інтервенції ринку України товарами, такими, що не стандартним вимогам і умовам, на жаль, торкнулася і ринку автомобілів.

В Україні існують деякі фірми, які також пропонують для реалізації автомобілі Toyota і запасні частини до них з сумнівними джерелами постачання (більшість з них призначені для експлуатації в країнах з підвищеним температурним кліматом) котрі дають при цьому гарантію виробника.

Звертаємо Вашу увагу, що купуючи такий високотехнологічний і дорогий товар як автомобіль, Toyota першорядне значення мають питання, пов’язані з наявністю достатнього складу оригінальних запасних частин, технічної підтримки Виробника, розгалуженою мережі гарантійних СТО, Toyota підготовлених фахівців і ін.

КУПУЮЧИ АВТОМОБІЛІ У ОФІЦІЙНОГО ДИЛЕРА, ВИ ОТРИМУЄТЕ НАСТУПНІ ПЕРЕВАГИ:

 • Дистриб’ютором створена мережа станцій технічного обслуговування, що надає гарантійні і сервісні послуги клієнтам у всіх регіонах України.
 • Склад оригінальних запасних частин і витратних матеріалів на СТО офіційних дилерів Toyota, використовуваних для обслуговування Вашого автомобіля, гарантований якістю Виробника, офіційним статусом дистриб’ютора і його офіційної сервісної мережі.
 • Якість робіт при проведенні обслуговування і ремонту автомобіля заснована на дотриманні вимог заводу-виготовлювача і високої кваліфікації сервісного персоналу, навченого за методиками Toyota.
 • На кожному дилерському сервісному центрі є спеціальне діагностичне обладнання, розроблене тільки для автомобілів Toyota, (наприклад, без тестера неможлива повна діагностика таких життєво важливих елементів, як системи безпеки, гальмівної системи, всіх електронних датчиків роботи двигуна, протиугінної системи і системи управління автомобілем).
 • Наявність спеціального інструменту і технічної літератури від виробника на СТО дистриб’ютора і дилерів дозволяє проводити регламентні обслуговування і складні ремонтні роботи без ризику негативних наслідків для автомобіля.
 • Надається можливість офіційного вирішення спірних питань в інтересах власника автомобіля.
 • Всі автомобілі офіційно проходять митне очищення з дотриманням всіх законодавчих актів України. Це дозволить уникнути ризику покупки автомобіля сумнівного походження (викраденого, постраждалого в результаті стихійних явищ природи). В іншому випадку, цілком реальною може виявитися ситуація, коли автомобіль ввезений напівлегальним шляхом, з неповною оплатою всіх обов’язкових податків і зборів. Факт невірного оформлення документів або неповної оплати податків може бути виявлений після тривалого періоду часу після придбання автомобіля, що неминуче призведе до небажаних наслідків.
 • Автомобіль бере участь в обов’язкових сервісних компаніях, ініційованих Toyota, спрямованих на поліпшення експлуатаційних показників і підвищення рівня безпеки автомобіля.
 • Наявність інструкції з експлуатації українською мовою, дозволяє безпечно і максимально оптимально використовувати можливості Вашого автомобіля.
 • Стабільність компанії офіційного дистриб’ютора і дилерів дозволяє Вам не турбуватися про неможливість вирішення проблем, що виникли при експлуатації автомобіля протягом всієї його служби.
 • Внесення покупців офіційним дилером до єдиного реєстру власників автомобілів Toyota дає можливість користуватися гарантією за межами України.

Автомобілі Toyota замовлені і вироблені відповідно до європейських норм і стандартів безпеки, а також з урахуванням дорожніх і кліматичних умов України, а саме:

 • Пробіг між ТО складає 15 000 км;
 • Гарантія 3 роки або 100 000 км. пробігу надається безпосередньо Toyota;
 • Здійснюється підігрів зовнішніх дзеркал і підігрів передніх сидінь;
 • Встановлено бризковики всіх чотирьох коліс (в залежності від специфікації);

АВТОМОБІЛІ У ОФІЦІЙНОГО ДИЛЕРА УКОМПЛЕКТОВАНІ:

 • ABS / EBD – антиблокувальна і електронна система розподілу гальмівних сил яка забезпечує найбільш оптимальне гальмівне зусилля на кожному з коліс, змінюючи його залежно від конкретних дорожніх умов і запобігає блокуванню коліс автомобіля що загальмовують, зберігає його курсову стійкість і керованість.
 • TRC – антипробуксовочна система або «трекшн-контроль». Запобігає зрив коліс в ковзання, а також знижує силу динамічних навантажень на елементи трансмісії на неоднорідному дорожньому покритті. Провідні колеса пригальмовуються, або зменшується подача паливної суміші в двигун і як наслідок передається на колеса момент.
 • VSC – система стабілізації курсової стійкості. У ній задіяні можливості ABS / EBD і TRC систем з контролем тяги і електронної систем управління дросельною заслінкою. Контрольний блок отримує інформацію з датчиків кутового прискорення автомобіля, кута повороту рульового колеса, інформацію про швидкість автомобіля і обертання кожного з коліс. Система аналізує ці дані і розраховує траєкторію руху, а якщо в поворотах або маневрах реальна швидкість не збігається з розрахунковою і автомобіль «виносить» назовні або всередину повороту, коригує траєкторію руху, пригальмовуючи колеса і знижуючи тягу двигуна.
 • Повний комплект подушок безпеки, які дозволяють забезпечити водієві та пасажирові кращий захист від травм при ДТП.

КУПУЮЧИ АВТОМОБІЛІ У «СІРОГО ПРОДАВЦЯ», ВИ РИЗИКУЄТЕ ЗІТКНУТИСЯ З НАСТУПНИМИ ПРОБЛЕМАМИ:

 • Автомобілі, вироблені навіть для європейських країн, спочатку призначені для інших дорожніх і кліматичних умов і відрізняються, перш за все, недостатньою системою безпеки.
 • Офіційна гарантія заводу-виробника відсутня або не виконується, оскільки виконання гарантії лягає на “сірого продавця» у якого відсутній склад запасних частин, необхідне обладнання, технічна підтримка виробника, належна підготовка фахівців з ремонту автомобілів Toyota і ін.
 • У разі виявлення заводських дефектів або несправностей, вельми сумнівна вірогідність відновлення Ваших прав як споживача.
 • Відсутність технічної інформації по ремонту і відповідного діагностичного обладнання можуть зробити ремонт Вашого автомобіля практично неможливим, а експлуатацію небезпечною для здоров’я і життя Вас і Ваших близьких.
 • Відсутність можливості замовлення оригінальних запасних частин, оскільки модель автомобіля Toyota, випущена для іншого ринку (Америка, Азія, Африка), має значні технічні відмінності в плані експлуатації в інших дорожньо-кліматичних умовах.
 • При покупці автомобіля Вам можуть видати інструкцію з експлуатації іноземною мовою, якого Ви можете не знати, і що суперечить законодавству України. Неможлива участь Вашого автомобіля в сервісних кампаніях, ініційованих Toyota.
 • «Сірі продавці» – явище тимчасове на ринку України і в будь-який момент Ви можете залишитися зі своїми проблемами один на один.

Найбільш масові завезення в Україну автомобілів Toyota відбуваються з Об’єднаних Арабських Еміратів без схвалення Toyota. Основна мотивація – це низька ціна.

 • Основні відмінні характеристики таких автомобілів від автомобілів, що поставляються офіційно:
 • Складні елементи підвіски на даних автомобілях не відповідають кліматичним умовам експлуатації в Україні, що призводить насамперед до зниження безпеки автомобіля, ходових характеристик і тягне за собою додаткові фінансові витрати і незручності (найчастіше за все виходять з ладу амортизатори, пружини, відбійники і сайлентблоки);
 • На деяких моделях відсутні системи безпеки ABS / EBD
 • Встановлені конвективні (спрямовані) зовнішні дзеркала заднього виду замість ширококутних, значно зменшують кут огляду при русі по многополосной дорозі (потрібна їх заміна);
 • Радіатор охолодження двигуна призначений переважно для високих зовнішніх температур, концентрація охолоджуючої рідини двигуна, при цьому не відповідає температурним нормам, що тягне за собою зниження температурного режиму роботи двигуна в зимовий період і його передчасний знос (потрібна заміна радіатора і охолоджувальної рідини);
 • Існує значне відхилення від норм режиму роботи автоматичного вентилятора охолодження двигуна, що виводить двигун на невідповідний кліматичним умовам України температурний режим (потрібна заміна електрокабеля і температурних датчиків);
 • Зовнішні дзеркала заднього виду встановлюються, як правило, без підігріву;
 • Здешевлення вартості автомобілів відбувається за рахунок зниження комплексу систем безпеки, недостатньої антикорозійної обробки кузова і шумоізоляції.

На додаток до вищевикладених аргументів слід враховувати наступне: недолік таких опцій як подушок безпеки, круїз контролю, відсутність підігріву сидінь, систем АВS / EBD, TRC і VSC, клімат-контролю, недостатня потужність обігрівача салону і багатьох інших систем, в установці яких немає необхідності при експлуатації в південніших широтах, в дорожньо-кліматичних умовах України істотно знижують рівень безпеки при експлуатації автомобіля і створять менш комфортні умови для його пасажирів.